Panele ażurowe z MDF - właściwości materiału

MDF jest to płyta wykonana z włókien drzewnych, najczęściej wykorzystywana do frontów meblowych, listw dekoracyjnych oraz paneli ażurowych. MDF jest łatwy w obróbce, dlatego wykonane z niego ażury są precyzyjnie wycięte na maszynie cnc. Ażury z MDF występują w maksymalnym wymiarze 2,80 x 2,07m co daje możliwość wykonania dużych paneli. Posiadamy wybór grubości ażurów z MDF: 10mm, 12mm, 18mm (laminowany), 21mm (laminowany), 30mm.

Możliwości wykończenia powierzchni paneli z MDF

Panele ażurowe z MDF występują w wersji surowej oraz laminowanej na biało. Obie wersje możemy polakierować na dowolny kolor z palety RAL lub NCS w półmacie. Malowanie jednostronne polega na pokryciu frontu oraz wyciętych środków. Ta opcja malowania polecana jest do ażurowych obrazów, sufitów oraz maskownic. Natomiast malowanie dwustronne polecamy przy wykorzystaniu ich jako ścianki działowe. Lakierowany ażur z MDF jest odporny na zabrudzenia oraz wilgoć.

Zastosowanie ażurów z płyty MDF

Panele ażurowe z płyty MDF polecane są do zastosowania wewnątrz. Najczęściej są wykonywane w formie ażurowej ścianki działowej, balustrady, sufitu podwieszanego, podświetlanych dekoracji, wezgłowia łóżka, obrazu ściennego. Ażur z MDF w połączeniu z plexi daje nam oryginalny pomysł na podświetlany panel dekoracyjny.

wycinanie MDF, MDF cnc, dekoracyjny MDF, MDF na ścianę, MDF na wymiar, ażury z płyty meblowej, dekoracyjne ścianki z MDF, obróbka MDF
Panel ażurowy z MDF w wersji surowej
laminowamny MDF, ażury z MDF, wycinanie w MDF, dekoracyjny MDF dekoracje z drewna
Panel ażurowy z MDF w wersji surowej - laminowanej
ażury z MDF, ażury surowe, ażury do malowania, MDF na wymiar, ażury MDF decopanel, wycinanie MDF, cnc drewno
Panel ażurowy z MDF lakierowany na biały półmat